Legendární boty Nike Air Max

posted in: Blog | 0
Boty Nike Air Max

Nike Air Max je řada tenisek s unikátní technologií, která ve své době znamenala přelom a dodnes si získává srdce mnoha milovníků módy. Pojďme se na ni společně podívat blíže.

Nike Air Max 1 anebo jak to začalo

Celé to začalo roku 1979. Koncept se zrodil v hlavě amerického inženýra letectví a kosmonautiky z NASA, M. Franka Rudyho. Původní působiště mu ostatně také poskytlo inspiraci při navrhování revolučního sytému nových bot. Ten byl, potažmo vlastně stále je, založený na jakési vzduchové kapse, která je viditelná a nachází se v oblasti paty. Designové pojetí bot má pak „na svědomí“ návrhář Tinker Hatfield, který je duchovním otcem celé řady modelů.

Jako ten první, ovšem nikoli zdaleka jediný, přišly na svět Nike Air Max 1. Přestože značka začala s vývojem svého unikátního konceptu již několik let před jejich představením na obuvi pro basketbalisty, doslova ikonickými se staly až právě Air Max 1. Typické pro ně je především to, že vzduchový prvek umožňující efektivní tlumení otřesů je vždy viditelný.

Kult Nike Air Max

Popularitu si však získalo i mnoho dalších variant, například verze Nike Air Max 90, pojmenovaná podle roku svého vzniku, či pozdější Air Max 93 a Air Max 95. Poslední jmenovaná verze opět znamenala ve vývoji celé již tak velmi oblíbené řady bot zlom. Poprvé se revoluční vzduchový polštář objevuje nejen v zadní části boty, ale také vpředu.

Postupem času vzniklo nesčetné množství reedic, široká škála barevných obměn a obuv Nike si z botníků sportovců prorazila cestu také do ulic. A to zpočátku především mezi fanoušky hip-hopu, později ji začala nosit ale i řada „běžných“ lidí. Na nošení jsou „airmaxy“ ostatně velmi pohodlné a pomáhají díky své efektivní schopnosti tlumení nepřetěžovat klouby a ulevovat páteři. K tomu, že se staly tyto boty doslova kultovní záležitostí, nemalou měrou přispělo rovněž to, že je obouvalo mnoho celebrit. Svoje jméno se značkou spojil třeba rapper Eminem nebo zpěvačka Rihanna. Tenisky Nike Air Max můžete zakoupit v e-shopu Footshop, kde najdete vždy tu nejnovější kolekci, nyný navíc můžete využít slevový kupon Footshop, díky kterému můžete získat slevu 10% na váš nákup.

Leave a Reply